• Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Seaspiracy

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Ripper

  • Two Distant Strangers

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Desperados

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ½

  • Last Moment of Clarity

    ★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Dummy

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Trauma Center

    ½

  • Rattlesnake

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • The I-Land

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Awake

    ★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • Saving Zoë

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • The Incident on Purple Finch Road

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★½