• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Inauguration Day

    ★★★★

  • My Son

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Hoje, eu não sou eu

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Valentina

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Hit the Road

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Alvorada

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Strive, Strive, Strive

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Taming the Garden

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Fireflies

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Vander

    ★★★★½

  • The Path is Made by Walking

    ½

  • Açucena

    ★★

  • Ostinato

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Dream of the Useless

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Education

    ★★½

  • Safety

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★