Gabe has logged 1,430 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Voices in the Wind

Voices in the Wind

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chang-ok's Letter

Chang-ok's Letter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wishing Stairs

Wishing Stairs

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Coming Soon

Coming Soon

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Keep Cool

Keep Cool

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Code Name: Cougar

Code Name: Cougar

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Secret Tears

Secret Tears

2000
×
★★
Edit this entry  
25
Samjin Company English Class

Samjin Company English Class

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pawn

Pawn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Seduction

The Art of Seduction

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Empty Body

Empty Body

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Virtually

Love Virtually

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
White Crow

White Crow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Baby It's Over Outside

Baby It's Over Outside

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Manxin

Manxin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blink

Blink

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Prayer

The Prayer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Yobi, The Five-Tailed Fox

Yobi, The Five-Tailed Fox

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Open City

Open City

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Crazy First Love

Crazy First Love

2003
×
★★
Edit this entry  
24
My Wife Got Married

My Wife Got Married

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Lovers' Concerto

Lovers' Concerto

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
White Night

White Night

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
April Snow

April Snow

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Single Rider

A Single Rider

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
21st Century Girl

21st Century Girl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
It Stopped Raining

It Stopped Raining

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mio on the Shore

Mio on the Shore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
More Than Family

More Than Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fall in Love Like a Star

Fall in Love Like a Star

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Namiya

Namiya

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
21 Karat

21 Karat

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Mr. Pride VS Miss. Prejudice

Mr. Pride VS Miss. Prejudice

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Dragon Heat

Dragon Heat

1999
×
Edit this entry  
09
Extreme Crisis

Extreme Crisis

1998
×
★★½
Edit this entry