Gabe has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Garden of Evening Mists

The Garden of Evening Mists

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fatal Journey

Fatal Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Living Dead

The Living Dead

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
A Frozen Flower

A Frozen Flower

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Protector 2

The Protector 2

2013
×
★★
Edit this entry  
13
The Protector

The Protector

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ong Bak 3

Ong Bak 3

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Ong Bak 2

Ong Bak 2

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Secrets We Keep

The Secrets We Keep

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Purple Butterfly

Purple Butterfly

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Princess Raccoon

Princess Raccoon

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Touching Starlight

Touching Starlight

1996
×
★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Run for Love

Run for Love

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Love for Life

Love for Life

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Vampire

Vampire

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Vanguard

Vanguard

2020
×
★★
Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry