Gabe has logged 90 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Exiled

Exiled

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hong Kong, Hong Kong

Hong Kong, Hong Kong

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Attack on Titan II: End of the World

Attack on Titan II: End of the World

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Thank You for Sharing

Thank You for Sharing

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
One Step More to the Sea

One Step More to the Sea

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paju

Paju

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Be with Me

Be with Me

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Champion

Champion

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Spy: Undercover Operation

The Spy: Undercover Operation

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Love Guide for Dumpees

Love Guide for Dumpees

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Commitment

Commitment

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
As One

As One

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Lies

Love, Lies

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Missing

Missing

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Daughters

Daughters

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
South Bound

South Bound

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shameless

The Shameless

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Seven Swords

Seven Swords

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Eight Taels of Gold

Eight Taels of Gold

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Once Upon A Time In China III

Once Upon A Time In China III

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Once Upon A Time In China II

Once Upon A Time In China II

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Chinese Ghost Story III

A Chinese Ghost Story III

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
A Chinese Ghost Story II

A Chinese Ghost Story II

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Flying Swords Of Dragon Gate

Flying Swords Of Dragon Gate

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
An Autumn's Tale

An Autumn's Tale

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
State of Emergency

State of Emergency

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Signal

Signal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Soong Sisters

The Soong Sisters

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
The Yin Yang Master

The Yin Yang Master

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Harmonium in My Memory

The Harmonium in My Memory

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
No Blood No Tears

No Blood No Tears

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Happy End

Happy End

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Untold Scandal

Untold Scandal

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Forgotten Season

Forgotten Season

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Saturday Fiction

Saturday Fiction

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry