Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
mania

mania

2020
×
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irani

Irani

1983
×
Edit this entry  
18
Pátio

Pátio

1959
×
Edit this entry  
18
Documentário

Documentário

1966
×
Edit this entry  
14
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sangue Corsário

Sangue Corsário

1979
×
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
25
Buccaneer Soul

Buccaneer Soul

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life the Way It Is

Life the Way It Is

1978
×
Read the review Edit this entry  
15
Hail, Sarajevo

Hail, Sarajevo

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
List

List

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
28
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
O Sanduíche

O Sanduíche

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Our Sunhi

Our Sunhi

2013
×
Edit this entry  
15
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
Edit this entry  
15
You're Next

You're Next

2011
×
Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
Edit this entry  
04
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
Edit this entry  
03
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
25
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vai que Cola 2: O Começo

Vai que Cola 2: O Começo

2019
×
Edit this entry  
19
Introduction

Introduction

2021
×
Edit this entry  
17
There Be Dragons

There Be Dragons

2019
×
Edit this entry  
16
Outer Space

Outer Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Condor

Condor

2019
×
Edit this entry  
16
Febre 40º

Febre 40º

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Crying

Crying

2021
×
Edit this entry  
16
Além Cá

Além Cá

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Benning's Dream

Benning's Dream

2021
×
Edit this entry