• Afterlife of the Party

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • Resort to Love

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Dancing Queens

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • This Little Love of Mine

    ★★★

  • Just Say Yes

    ★★½

  • Caught by a Wave

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Squared Love

    ★½

  • Finding 'Ohana

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • I Met a Girl

    ★★★

  • Work It

    ★★★½

  • A Nice Girl Like You

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★½

  • The Sky Is Pink

    ★★★½

  • The Wedding Year

    ★★

  • Tall Girl

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★★½

  • After

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★★

  • Drunk Parents

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Christmas Wonderland

    ★★★

  • Surviving Christmas with the Relatives

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★