Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spin Out

Spin Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Out Of My League

Out Of My League

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Starling

The Starling

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Little Love of Mine

This Little Love of Mine

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dancing Queens

Dancing Queens

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Just Say Yes

Just Say Yes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Met a Girl

I Met a Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bandslam

Bandslam

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Caught by a Wave

Caught by a Wave

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Squared Love

Squared Love

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry