• The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Last Day of Autumn

    ★★★★

  • Promare: Galo-hen

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Floreana

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • The Front Runner

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★