• No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Beckett

    ★½

  • The Green Knight

    ★½

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • In the Heights

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Dig

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★

  • One Night in Miami...

    ½

  • Shiva Baby

    ½

  • The Trip to Greece

    ★★

  • Minari

    ★½

  • Knives Out

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

  • Wasp Network

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★

  • Crooked House

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★½

  • The Trip to Spain

    ★★★

  • The Young Karl Marx

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Things to Come

    ★★★½

  • Spectre

    ★½

  • An Inspector Calls

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • The Trip to Italy

    ★★★★

  • Skyfall

  • The Bourne Legacy

    ★★★

  • Fast Five

    ★★½

  • The Social Network

    ★½

  • The Trip

    ★★★★

  • Gainsbourg: A Heroic Life

    ★★½

  • I Am Love

    ★★★★★

  • Quantum of Solace

    ★★½

  • Burn After Reading

    ★★★★½

  • Summer Hours

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Charlie Wilson's War

    ½

  • Lust, Caution

    ★★★★½

  • Michael Clayton

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★½

  • The Holiday

    ★½

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • Miami Vice

    ★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★

  • Intolerable Cruelty

    ★★½

  • Veronica Guerin

    ★½

  • Agent of Influence

    ★★★★

  • Demonlover

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★½