Callum has logged 21 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Double Date

Double Date

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Brother Jakob

Brother Jakob

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
Waterboys

Waterboys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians

Guardians

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pecking Order

Pecking Order

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
1945

1945

2017
×
★★★★
Edit this entry