• The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Shore

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • All Together Now

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★½

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Hey World!

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Radioactive

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Little

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★