sincerely has logged 80 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pussy

Pussy

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Hey World!

Hey World!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little

Little

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Clapping for the Wrong Reasons

Clapping for the Wrong Reasons

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disintegration Loop 1.1

Disintegration Loop 1.1

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whack World

Whack World

2018
×
Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry