• Hulk

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Only God Forgives

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • Trick 'r Treat

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Mediterranea

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★½