Sort by

Ganta_Alucard has logged 22 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hangman

Hangman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry