GarethavonB has logged 277 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday, Today and Tomorrow

Yesterday, Today and Tomorrow

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lovers of Montparnasse

The Lovers of Montparnasse

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Topkapi

Topkapi

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Matewan

Matewan

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
For the Birds

For the Birds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Follow the Fleet

Follow the Fleet

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry