GarethavonB has logged 36 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Party Girl

Party Girl

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fame

Fame

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Me Kate

Kiss Me Kate

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Viva

Viva

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Little Words

Three Little Words

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Arena

The Arena

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★½
Edit this entry  
03
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Edit this entry