• Hubie Halloween

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Friedkin Uncut

    ★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Ward

  • The Trip

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★★½

  • The Expendables

  • Cannibal Corpse: Centuries of Torment

    ★★★★

  • Cigarette Burns

    ★★★½

  • Jenifer

    ★★★

  • The Proposition

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • The Ring

    ★★★½

  • Frank Herbert's Dune

  • Galaxy Quest

    ★★½

  • My Best Fiend

    ★★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • Blade

    ★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★

  • Con Air

    ★★★½

  • Breakdown

    ★★★½

  • Escape from L.A.

    ★★

  • The Cable Guy

    ★★★½

  • Mission: Impossible

    ★★★★

  • Sudden Death

    ★★★★

  • Street Fighter

    ★½

  • Night Terrors

    ★★½

  • The Dark Half

    ★★★½

  • Universal Soldier

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • F/X2

    ★★★

  • Shrimp on the Barbie

    ★½

  • The Exorcist III

    ★★★

  • Days of Thunder

    ★★½

  • Total Recall

    ★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★

  • The First Power

    ★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★

  • Black Rain

    ★★½

  • The Abyss

    ★★★

  • Lethal Weapon 2

    ★★★★

  • Batman

    ★★★

  • Cyborg

    ★★½

  • Phantasm II

    ★★★★★

  • Alien from L.A.

    ★½

  • The Running Man

    ★★★★

  • Prince of Darkness

    ★★★★

  • Dudes

    ★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Over the Top

    ★★★★

  • Avenging Force

    ★★★½

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★½