Garlock has logged 99 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shock

Shock

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marjoe

Marjoe

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Paul Lynde Halloween Special

The Paul Lynde Halloween Special

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scum

Scum

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates

Pirates

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The First Power

The First Power

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cannibal Corpse: Centuries of Torment

Cannibal Corpse: Centuries of Torment

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry