• The Game

    ★★★★½

  • Vertigo

    ★★★★

  • Happy Feet

    ★★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★

  • Ashes and Diamonds

    ★★★★★

  • Killer's Kiss

    ★★★½

  • Lolita

    ★★½

  • The Fly

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Long Good Friday

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • El Dorado

    ★★★★

  • Mona Lisa

    ★★★★★

  • Elevator to the Gallows

    ★★★★

  • Farewell, My Lovely

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½