Garry has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wave

The Wave

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Garlock Incident

The Garlock Incident

2012
×
★★
Read the review Edit this entry