• Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Pig

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Raising a School Shooter

  • Nobody

  • Coming 2 America

  • Framing Britney Spears

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Boys in the Band

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Athlete A

  • If Anything Happens I Love You

    ★½

  • 8:46

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • TFW No GF

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Hillary

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Out of the Blue

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Possessor

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Time

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

  • Spree

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★

  • Just Mercy

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

  • Driveways

    ★★★½

  • Love, Antosha

  • Advocate

    ★★½

  • Knock Down the House