garwin has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
Edit this entry  
26
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Freeway

Freeway

1996
×
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
05
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
Edit this entry  
05
Alone in the Wilderness

Alone in the Wilderness

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Jihad for Love

A Jihad for Love

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Embracing

Embracing

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
Edit this entry  
25
Janine

Janine

1990
×
Edit this entry  
25
Advocate

Advocate

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Red & Rosy

Red & Rosy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Unmappable

Unmappable

2014
×
Edit this entry  
14
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Polygon

Polygon

1977
×
Edit this entry  
07
My Name Is Yu Ming

My Name Is Yu Ming

2003
×
Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Edit this entry  
28
Das Boot

Das Boot

1981
×
Edit this entry  
27
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
Edit this entry  
27
Iconoclast

Iconoclast

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
25
Big Eden

Big Eden

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Underground

Underground

1976
×
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
24
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manhunter

Manhunter

1986
×
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
Edit this entry  
18
Drug War

Drug War

2012
×
Edit this entry  
17
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
Edit this entry  
15
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
Edit this entry  
12
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
Edit this entry  
12
Scarface

Scarface

1983
×
Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
Edit this entry  
09
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Portraitist

The Portraitist

2006
×
★★
Edit this entry