Guille Seve has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pocketful of Miracles

Pocketful of Miracles

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
State of the Union

State of the Union

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Geometria

Geometria

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry