Guille Seve has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Las Marthas

Las Marthas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa & Andres

Santa & Andres

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eccentricities of a Blonde-Haired Girl

Eccentricities of a Blonde-Haired Girl

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bastards

Bastards

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panquiaco

Panquiaco

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Between Dog and Wolf

Between Dog and Wolf

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Samichay

Samichay

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Shot

Night Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ghosts

The Ghosts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Howls

The Howls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chaco

Chaco

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry