Sort by

Cory Shannon has logged 13 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry