margot has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tove

Tove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry