teagan has logged 450 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
As You Like It

As You Like It

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cheap Detective

The Cheap Detective

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brideshead Revisited

Brideshead Revisited

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Planet of the Humans

Planet of the Humans

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ten Inch Hero

Ten Inch Hero

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blonde

Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry