teagan has logged 12 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old School

Old School

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry