• All Too Well: The Short Film

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Holidate

    ½

  • After We Collided

    ½

  • The King of Staten Island

  • The Lovebirds

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Christmas in Rome

  • Sense, Sensibility & Snowmen

  • Picture a Perfect Christmas

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Paris, Wine & Romance

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Easter Under Wraps

    ★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★½

  • One Winter Proposal

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Holmes & Watson

  • Dumplin'

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Life Itself

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★

  • Cameron Esposito: Rape Jokes

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Duck Butter

    ★★

  • The New Romantic

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • The 15:17 to Paris

    ★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Believer

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Darrow & Darrow

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★