brooke has logged 106 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
Edit this entry  
01
Sense, Sensibility & Snowmen

Sense, Sensibility & Snowmen

2019
×
Edit this entry  
28
Picture a Perfect Christmas

Picture a Perfect Christmas

2019
×
Edit this entry  
19
Underwater Dreams

Underwater Dreams

2014
×
Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
Edit this entry  
12
Darrow & Darrow

Darrow & Darrow

2017
×
Edit this entry  
03
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zane Plays: Proboid

Zane Plays: Proboid

2017
×
Edit this entry  
07
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
06
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Paris, Wine & Romance

Paris, Wine & Romance

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Easter Under Wraps

Easter Under Wraps

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★½
Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry