brooke has logged 40 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Believer

Believer

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Winter Proposal

One Winter Proposal

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gifted

Gifted

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Interview

The Interview

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
Edit this entry  
01
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry