• 3 from Hell

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Us

  • Overlord

  • Apostle

  • In Fabric

  • Suspiria

  • Ideal Home

    ★★★

  • Mandy

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Arrival

  • The Neon Demon

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Baskın

    ★★★½

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

  • The Invitation

  • Ex Machina

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • The Guest

  • The Lords of Salem

    ★★★

  • American Mary

  • The Cabin in the Woods

  • Thirst

  • Let the Right One In

  • Eastern Promises

  • Deadly Lessons

  • A History of Violence

    ★★★★½

  • Noroi: The Curse

    ★★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

  • The Devil's Rejects

    ★★★★

  • Oldboy

  • House of 1000 Corpses

    ★★★★½

  • Dog Soldiers

  • May

  • Freddy Got Fingered

  • American Psycho

  • Audition

  • eXistenZ

  • The Boondock Saints

  • Event Horizon

  • Mallrats

  • Catnapped

    ★★★★★

  • Clerks

  • Cannibal! The Musical

    ★★★★

  • Candyman

  • Tetsuo: The Iron Man

  • Slugs

  • Hellraiser

  • The Gate

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★★

  • Lifeforce

  • The Slumber Party Massacre

  • The Thing

  • Blade Runner

  • An American Werewolf in London

  • Possession

  • The Beyond

  • Ms .45

  • Raging Bull

  • Antropophagus

    ★★★

  • The Shining

  • Humanoids from the Deep

  • Cannibal Holocaust

  • The Driller Killer

  • Alien

  • House

  • Eraserhead