• The Debt Collector

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Accident Man

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★½

  • Winchester

    ★★★

  • Braven

    ★★★

  • Den of Thieves

    ★★★½

  • The Lucky Man

    ½

  • The Beyond

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Day of the Dead: Bloodline

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Bright

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • Born Strong

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Please Stand By

    ★★★

  • The Forgiven

    ★★★½

  • American Satan

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Radius

    ★★★

  • Maze

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Mayhem

    ★★★★½

  • Lucky

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Nice Guys

    ½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★