Garry has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deep Blue Ⅱ

Deep Blue Ⅱ

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Winchester

Winchester

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forgiven

The Forgiven

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Born Strong

Born Strong

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Satan

American Satan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rogue

Rogue

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Noah

Noah

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Braven

Braven

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pixels

Pixels

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Patton

Patton

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry