• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • While at War

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bright

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Solace

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½