• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Juan Luis Guerra 4.40: Entre Mar y Palmeras

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Siamese Bond

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Normal People Confessions

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • The Silent Party

    ★★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½