marti has logged 20 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry