George has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Monday

Monday

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read prior review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happily

Happily

2021
×
★★½
Edit this entry