• Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • Extraction

  • Mulan

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½