Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Where the Stone Dropped

Where the Stone Dropped

2021
×
Read prior review Edit this entry  
27
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dona Flor and Her Two Husbands

Dona Flor and Her Two Husbands

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tickle Monster

Tickle Monster

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Murrain

Murrain

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raat

Raat

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Day After

The Day After

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Appointment

The Appointment

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Matango

Matango

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stitches

Stitches

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Progress

Progress

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eggshells

Eggshells

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder Obsession

Murder Obsession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finisterre

Finisterre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
From Hell

From Hell

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brigitte

Brigitte

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Make Up

Make Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cosmic Slop

Cosmic Slop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To the Devil a Daughter

To the Devil a Daughter

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry