Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
BTS Live Trilogy Episode II: The Red Bullet

BTS Live Trilogy Episode II: The Red Bullet

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
20
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Map of the Soul ON:E - day one

Map of the Soul ON:E - day one

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Map of the Soul ON:E - day two

Map of the Soul ON:E - day two

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Map of the Soul ON:E - day one

Map of the Soul ON:E - day one

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomato & Eggs

Tomato & Eggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Carrots & Peas

Carrots & Peas

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love

Love

2015
×
½
Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
11
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sam Jay: 3 in the Morning

Sam Jay: 3 in the Morning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry