georgie has logged 63 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ferdinand the Bull

Ferdinand the Bull

1938
×
★★★
Edit this entry  
30
Elmer Elephant

Elmer Elephant

1936
×
★★½
Edit this entry  
30
Early to Bed

Early to Bed

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Double Dribble

Double Dribble

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Donald's Dog Laundry

Donald's Dog Laundry

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Newsies: The Broadway Musical

Newsies: The Broadway Musical

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don's Fountain of Youth

Don's Fountain of Youth

1953
×
★★★
Edit this entry  
26
Dragon Around

Dragon Around

1954
×
★★½
Edit this entry  
26
Donald's Tire Trouble

Donald's Tire Trouble

1943
×
★★★
Edit this entry  
26
Donald's Golf Game

Donald's Golf Game

1938
×
★★★½
Edit this entry  
26
Destino

Destino

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bugged

Bugged

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spinning

Spinning

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Materdor

El Materdor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trouble the Water

Trouble the Water

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heavy Metal Parking Lot

Heavy Metal Parking Lot

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Corn Chips

Corn Chips

1951
×
★★★½
Edit this entry  
20
Clock Cleaners

Clock Cleaners

1937
×
★★★
Edit this entry  
20
Chip an' Dale

Chip an' Dale

1947
×
★★½
Edit this entry  
20
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★
Edit this entry  
20
Bone Bandit

Bone Bandit

1948
×
★★½
Edit this entry  
20
Boat Builders

Boat Builders

1938
×
★★★
Edit this entry  
20
Beezy Bear

Beezy Bear

1955
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bearly Asleep

Bearly Asleep

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All in a Nutshell

All in a Nutshell

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Making of Roof Sex

The Making of Roof Sex

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Fishin'

Gone Fishin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Marriage Is For...

Marriage Is For...

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Prank Call

Prank Call

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Pepper Heart

My Pepper Heart

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Dogs of War

Dogs of War

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cake Countdown

Cake Countdown

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drowning Nut

Drowning Nut

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Nut

Baby Nut

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
The Fireplace

The Fireplace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Moth

Moth

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Human Skateboard

Human Skateboard

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pee-Nut

Pee-Nut

2002
×
★★½
Edit this entry