Sort by

georgie has logged 19 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
MTV Unplugged Presents: BTS

MTV Unplugged Presents: BTS

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry