• Save Ralph

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Death to 2020

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Little Women

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

  • Blinded by the Light

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

  • The House with a Clock in Its Walls

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Avengers: Infinity War

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

  • Wildlife

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • BuzzFeed Unsolved: The Legend of Krampus

  • Black Cab Chaos: Anatomy of a Killer Chase

  • The Greatest Showman

  • Wonder

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★★½

  • The Solve It Squad Returns!

  • Thor: Ragnarok

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • Stronger

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

  • 47 Meters Down

  • Okja