• #Alive

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Head Count

  • Overlord

    ½

  • Halloween

    ★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★

  • The Little Stranger

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

  • Cam

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Origin Story

  • Overboard

  • Pacific Rim: Uprising

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Searching

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★★★

  • Gerald's Game

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Manhunt