Brett Arnold has logged 639 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nick Vatterott: Disingenuous

Nick Vatterott: Disingenuous

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
LCD Soundsystem Holiday Special

LCD Soundsystem Holiday Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revisited

The Matrix Revisited

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry