• Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Kaali Khuhi

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Welcome to Sudden Death

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • The Binge

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Coming Out

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Good Boy

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Voice in Your Head

  • Hiplet: Because We Can

  • Extraction

    ★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Modern Whore

  • Single

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Lamp Life

  • Charm City Kings

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Bad Hair

    ★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★