Connor has logged 95 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer & the Island of Misfit Toys

Rudolph the Red-Nosed Reindeer & the Island of Misfit Toys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Buddy Games

Buddy Games

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coopers' Camera

Coopers' Camera

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nickelodeon's Ho Ho Holiday Special

Nickelodeon's Ho Ho Holiday Special

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Franklin's Magic Christmas

Franklin's Magic Christmas

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chris Watts: Confessions of a Killer

Chris Watts: Confessions of a Killer

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abominable Christmas

Abominable Christmas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Before I Go

Just Before I Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swimming for Gold

Swimming for Gold

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ed, Edd n Eddy's Big Picture Show

Ed, Edd n Eddy's Big Picture Show

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Netflix vs. the World

Netflix vs. the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Capote

Capote

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby: Get That Baby!

The Boss Baby: Get That Baby!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Underpants: Epic Choice-o-rama

Captain Underpants: Epic Choice-o-rama

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Sweet Hell

Home Sweet Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry