• Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★★

  • Max Cloud

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Bloody Hell

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Ju-On: Origins

    ★★★★

  • Force of Nature

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Shadowed

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Dead Earth

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • V1 Murder Case

  • Cats

    ★½

  • Mob Town

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Line of Duty

    ★★★

  • Primal

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Winter's Blood

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Trick

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★★

  • Scare Package

    ★★★★

  • The Captain

    ★★½

  • Doom: Annihilation

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • The Wave

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Blood Machines

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½